Teslimat ve İade

Siparişim hangi kargo şirketi ile elime ulaşır?

Siparişlerinizin gönderimi Yurtiçi Kargo ile sağlanmaktadır.

Siparişim kaç günde elime ulaşır?

Siparişlerinizin teslimatı siparişinizin tarihinden itibaren 1-3 iş günü içerisinde gerçekleşir. Cumartesi gününden verilen siparişler araya hafta sonu girdiğinden pazartesi gününe sarkabilir. İndirim ve kampanya dönemlerinde siparişlerinizin teslimatı 3-5 iş günü içerisinde yapılır.

Yurt dışına sipariş gönderiyor musunuz?

Siparişler sadece Türkiye sınırları içerisine yer alan teslimat adreslerine gönderilmektedir. Yurtdışına ürün gönderimimiz bulunmamaktadır.

Siparişlerimde ne kadar kargo bedeli ödeyeceğim?

Büyükşehir Bilişim’den yapacağınız hiçbir alışverişte kargo ücreti ödemezsiniz. Tüm gönderimlerimiz ve iade/değişim gönderilerinizin ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır.

Siparişimin kargo takibini nasıl takip yapabilirim?

Üye girişi yaptıktan sonra ana sayfada bulunan ”Sipariş Takip” bölümüne tıklayarak açılan sayfada ”Siparişlerim” bölümünden güncel tüm siparişlerinizin durumunu kontrol edebilir, siparişiniz kargoya teslim edildiğinde kargonuzun durumunu ”Kargom Nerede” bölümünden takip edebilirsiniz. Ayrıca siparişiniz kargoya teslim edildiğinde tarafınıza mail/SMS yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi teslim aldığınızda kargo paketinde yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kargo görevlisinin yanında kontrol etmelisiniz. Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde bir problem olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi ve iade sürecinde işlemlerinde işinizi kolaylaştıracaktır.

Garanti ve İade Süreci Nasıl İşlemektedir?

İnternet Sitesinden Yapılan Alışverişlerinde Değişim İşlemi yada Ücret İadesi Nasıl Gerçekleşmektedir?

– Ürünü iade etmek veya değiştirmek istediğinizde; iade/değişim istediğiniz ürünü bize yollarken iade/değişim sebebini bildiren bir not ekleyerek bize bildirmeniz yada müşteri hizmetlerinden bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

– Ürününüz iade depomuza ulaştıktan sonra müşteri hizmetleri tarafından incelenmektedir. İadesi kabul edilen ürünün bedeli ödeme şeklinize göre hesabınıza yatırılmaktadır. İadeniz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde olacaktır.

– Ödemenizi ”kredi kartı taksitli” seçeneği ile yaptığınız takdirde ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Taksitli alışverişinizi iade etmeniz halinde, ürünün ödemiş olduğunuz tüm tutarı Büyükşehir Bilişim tarafından tek seferde kredi kartınıza iade edilir; ancak alışverişiniz taksitli yapıldığı için, bankanız bu geri ödemeyi taksitli olarak yansıtır. Bu prosedür; Büyükşehir Bilişim tarafından değil bankanız tarafından belirlenmiştir.Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlem bankalara göre değişmektedir ve ortalama 3-4 iş günü içinde ekstrelerinize yansır. Satın aldığınız ürünü iade ettikten sonra kullanmış olduğunuz kupon kodları iade işlemi dolayısıyla hesabınıza geri yüklenilmemektedir.

Genel iade/değişim şartları aşağıdaki gibidir;

  • Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş (yıkanmış, parfüm sıkılmış, etiketi koparılmış) başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

*İade ve Değişim işlemleri sipariş gününden en geç 14 GÜN İÇERİSİNDE gerçekleştirilmelidir.Aksi takdirde ürünün iade/değişimi kesinlikle kabul edilmez.

  • İade ve Değişim İşlemlerinde Kargo Ücreti Tarafımızdan Ödenmektedir.
  • İade Ve Değişim işlemleri sadece anlaşmalı kargo firması ile gerçekleştirilir. Başka kargo firmaları ile yapılan gönderiler kabul edilmemektedir.